13 maja 2011

Noc Muzeów w Łodzi

Mam przyjemność zaprosić wszystkich łodzian oraz przyjezdnych na jedyną niepowtarzalną Noc Muzeów, która odbędzie się jutro, czyli 14-go maja.
Ja będę czynnie brała w niej udział.
Zapraszam do Muzeum Włókiennictwa (Białej Fabryki) w Łodzi gdzie w skansenie, a ściślej - w Domku Ceramika (domek nr.3), będzie można nabyć moje, i nie tylko moje wyroby: biżuterię hand made, ceramikę i maskotki, przedmioty do wystroju wnętrz, decoupage i wiele, wiele innych. Oto mapka:


W muzeum będzie się działo o wiele więcej, oto program Białej nocy w Białej Fabryce:


Program „Białej Nocy w Białej Fabryce” 14/15 maja 2011 r.

18.00 – Koncert w kościele - Orkiestra Kameralna "Łódzkie Smyczki" pod dyrekcją Ryszarda Jana Osmolińskiego, OSM I i II Stopnia im. H.Wieniawskiego w Łodzi - utwory Antoniego Vivaldiego i Jana Sebastiana Bacha
Otwarte Studium Improwizacji:
19.00 Meeting Point 4/11 Performance (Skansen)
21.00 NIGHTsolo teatru ruchu
        Emilie Birraux (Francja/Holandia)
22.30 Meeting Point 4/11 Performance (Budynek D)
20.00-21.00 oraz 23.30-00.30  "Opowieść o Miłości" - monodram według "Biedaczyny z Asyżu" Nikosa Kazantzakisa - w wykonaniu Jerzego Kłosińskiego (aktor Teatru Drogi; związany z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego) (Budynek A p. III)


"Noc Muzeów to wydarzenie wymyślone w 1997 roku w Berlinie, gdzie po raz pierwszy otworzono muzea i galerie nocą - za darmo lub za symboliczną opłatą. Obecnie w całej Europie w Nocy Muzeów bierze udział ponad 120 miast, z czego 44 w samej Polsce.

W Łodzi z roku na rok coraz więcej obiektów kulturalnych decyduje się na zaproszenie zwiedzających w niestandardowych godzinach: między 18.00 a 1.00 w nocy. Podczas 7 nocy muzeów w Łodzi specjalne programy przygotowały nie tylko muzea, ale także galerie czy centra kultury."


Pod tym linkiem można znaleźć wszystkie informacje dotyczące łódzkiej Nocy Muzeów: http://www.uml.lodz.pl/miasto/noc_muzeow_2011/
Wybaczcie dziwnie sformatowany tekst, ale po wczorajszej awarii, blog przysparza samych problemów.
No cóż trzeba wziąć na wstrzymanie i zacisnąć zęby. Może powróci do normy. Pozdrawiam :)
Po 30 min: nie obyło się bez błędów w kodzie HTML (!!??!!) (dobrze, że mam programistę w domu, bo inaczej kiszka......)

1 komentarz: