11 lutego 2012

czarne koralikowe...


Czarne koralikowe kolczyki ze szkła i drobnych posrebrzanych kuleczek, czyli moje ostatnie "leniwe" wytworki biżuteryjne. ***

Postanowiłam wreszcie dzisiaj odpowiedzieć na zaproszenie od Magdy z Modrak Cafe do zabawy blogowej "nasze ulubione seriale". Choć nie czuję zbyt wielkiego entuzjazmu do tego typu zabaw, ale ponieważ Magdę poznałam już osobiście i zdążyłyśmy się polubić to nie wypada mi odmawiać.


 No i teraz mam problem, co by tu napisać... hmm... przede wszystkim seriali nie oglądam z kilku powodów: po pierwsze od jakiegoś czasu nie mam telewizora i nie będę miała, jest to mój (a raczej nasz, czyli mój i mojego mężczyzny świadomy wybór). I tu wtrącę moje subiektywne, choć wcale nie mało popularne przekonanie, że polska telewizja bardzo straciła na wartości i poziomie prezentowanych ostatnio produkcji, mam na myśli nie tylko seriale (na polskie mam wręcz alergię), ale także programy publicystyczne i informacyjne (tak dla ścisłości zdradzę, że wszelkie informacje o tym co dzieje się na świecie czerpię z jeszcze nie ocenzurowanego internetu).
Opowiedziałam o tym wpisie mojemu facetowi i choć nie chciałam, on zasugerował, żebym przytoczyła naszą anegdotę dotyczącą oglądania przez nas telewizji (kiedy jeszcze ją mieliśmy). Otóż włączaliśmy tv, kiedy raz w tygodniu przypomnieliśmy sobie, że w ogóle ją mamy, po czym na pierwszych reklamach ściszaliśmy dźwięk (nienawidzę jazgotu reklam) i tak już zostawało, bo zapominaliśmy, że w ogóle coś zaczęliśmy oglądać. Oboje jesteśmy internetowi i zdecydowanie wolimy czynny udział w środkach przekazu niż bierne oglądanie tego co serwuje telewizja.
No dobrze, ale wracając do tematu i odpowiadając na pytanie postawione przez autora zabawy, powiem tak: ostatnio, jakiś rok lub półtora roku temu oglądałam z moim ukochanym serial o tytule "Jak poznałem waszą matkę". Gdyby ktoś nie znał to tutaj są opisy: wiki i filmweb. Zazwyczaj w weekend puszczaliśmy sobie trzy odcinki (bez reklam, uff). Lubiłam go za inteligencję, świetne poczucie humoru i wciągającą fabułę. Tak więc jest to ostatni serial jaki w ogóle oglądałam w miarę regularnie.
Obecnie, jak już wspominałam, nie oglądam seriali. Nie widzę na horyzoncie niczego co mogłoby mnie zainteresować (to jest drugi powód), lub po prostu, najzwyczajniej w świecie szkoda mi czasu na oglądanie (trzeci powód). 
Pozdrawiam Wszystkich, którzy dotarli do tego miejsca mojego wpisu i których w ogóle zainteresowało co mam do powiedzenie w temacie seriali ;)

Teraz gwoli ścisłości:

Oto ogólne zasady zabawy:

1. Zamieść logo zabawy na swoim blogu
2. Napisz kto Cie zaprosił
3. Wymień (i opisz) swoje ulubione seriale.
4. Zaproś co najmniej 5 osób prowadzących blog
Trzy pierwsze punkty spełniłam, od ostatniego się uchylę i nie nominuję nikogo :)


8 komentarzy:

 1. Piękne kolczyki :)Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zgadzam się z Tobą, telewizja polska jest zwyczajnie płytka. niektóre programy rozrywkowe są po prostu głupie, bez żadnej wartości, wręcz mam wrażenie, że ową bezgraniczną głupotę propagują. niestety.
  jednak telewizor mamy i raczej mieć będziemy. nasze dziecko ogląda tylko bajki. w weekendy włączamy praktycznie dla niego, bo po tygodniu w przedszkolu aż tęskni za bajeczkami ;)
  natomiast my z mężem raczej nie mamy czasu by usiąść i coś oglądnąć. również jesteśmy internetowi, a jeśli chcemy lepszych warunków podczas oglądania filmu, podłączamy laptopa do telewizora :) i tylko tyle.
  seriale już dawno, dawno temu poszły w zapomnienie :)

  a kolczyki piękne wym(i)odziłaś :))

  uściski i mnóstwo ciepła przesyłam!
  M.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej hej Madziu,miło Cie tu widzieć,dawno tu nie byłaś ;-). Natłok zajęć pewnie. Kolczyki bardzo ładne, takie nieco barokowe. Ja dostałem wyróżnienie i teraz nie bardzo wiem co zrobić. Miło mi bardzo, a zarazem nie wiem czy jestem gotowy na takie wyznania. A, i jeśli masz tylko ochotę to zapraszam do mnie. Candy ogłosiłem. Miłego weekendu,pozdrawiam. Grzegorz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczności robisz!!!
  A co do telewizji to masz rację- trudno tam znaleźć coś interesującego.
  Pozdrawiam goraco

  OdpowiedzUsuń
 5. Halo,halo!!! Ktoś tu wygrał u mnie candy i żadnego znaku nie daje!!! A może się rozmyślił???

  OdpowiedzUsuń